بازنشستــــــگان

فرهنــــــگی ، اجتمـــــــاعی ، انتقــــــادی

سهام عدالت خبري نيست
من يک بازنشسته آموزش و پرورش هستم که در ماه خرداد اعلام کردند بياييد سهام عدالت خودتان را از مدرسه قدس بگيريد. اسمم در آنجا بود، ولي از سهام عدالت خبري نبود. گفتند پشت فيش هايتان را نگاه کنيد، ولي الان چهار ماه از اين موضوع گذشته و وقتي به سازمان بازنشستگي مي روم، مي گويند که دست وزارت اقتصادي است و وزارت اقتصادي هم هيچ اقدامي تاکنون برايمان نکرده است و خبري هم نيست. از اين طرف معوقه هاي ما را نمي دهند.

مرادي از تهران
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم شهریور 1387ساعت 16:17  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

پاسخ روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش
عطف به مطلب مندرج در تاريخ 14/5/87 با عنوان «طلب بازنشستگان از آموزش و پرورش» ضمن آرزوي موفقيت براي تمامي بازنشستگان گرامي به اطلاع مي رساند؛ علت تاخير پرداخت پاداش خدمت فرهنگيان عدم تامين اعتبار توسط دولت محترم بوده و وزارت آموزش و پرورش در اين خصوص مقصر نمي باشد.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم شهریور 1387ساعت 22:29  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

يک سوم از مشکلات را تحمل کنيد
مي خواستم به آقاي جنتي بگويم شما که بازنشسته نيستيد و حقوق 256 هزار تومان نمي گيريد و دو جوان بيکار در خانه نداريد. بله ما ايراني هستيم و مسلمان، خيلي از مسائل را هم تحمل کرده ايم آيا شما مي توانيد يک سوم مسائل ما را تحمل کنيد؟

شهروندي از قائمشهر
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم شهریور 1387ساعت 22:25  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

امیدواریم

+ نوشته شده در  شنبه بیست و سوم شهریور 1387ساعت 22:51  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

فاصله گفتار و کردار

       در حالی که برابر اعلام مقامات مسئول تورم در سه ماه گذشته به 27 % ویا 33% رسیده و به نظر اینجانب 50 %

زیرا بهای یک قالب پنیر پگاه از 1000 تومان به 1500 تومان رسیده است.   

اما با نهایت تأسف حقوق بازنشستگان فقط 10% اضافه شده است و احکام حقوقی برابر عرف سنواتی هنوز که شهریور ماه است صادر نشده و سایر مطالبات بازنشستگان نادیده گرفته می شود. وزارت آموزش و پرورش به گردن سازمان بازنشستگی می اندازد و یا معاونت نیروی انسانی و راهبردی ریاست جمهوری (سازمان برنامه )

     سئوال این است که چرا دولت مدعی عدالت اصلا به فکر بازنشستگان نیست و مصالح ومسائل سایر کشورها را ارجح بر مشکلات ملت خود می داند بالاخص بازنشستگان و دهک های پائین جامعه کشور خود.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و سوم شهریور 1387ساعت 16:49  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

به نام خدا

 

محضر مبارک آیت ا… شاهرودی

در کمال احترام وبا سلام

     به استحضار می رساند رویه بسیار زشت وناپسند و ظالمانه ای در دیوان عدالت اداری (برابر قانون ) مرسوم است و آن این که چنانچه حقی را مجلس و دولت برای بازنشستگان به تصویب برساند ولی از انجام آن سر باز زند (به بهانه نداشتن بودجه و یا عدم آگاهی صاحبان حق و یا هر نوع دلیل دیگری ) باید تک تک افراد صاحب حق به دیوان مراجعه و طرح شکایت نمایند که تقریبا پس از یک سال به حق خود برسند و به این ترتیب به دیگر صاحبان حق وجهی پرداخت نمی گردد و گفته می شود:"برو شکایت کن " در حالی که منطقا و قانونا وشرعا و عرفا باید چنانچه حقی به گروهی تعلق می گیرد و از تصویب هیأت دولت یا مجلس محترم می گذرد و تمام افراد گروه را شامل می شود و نیاز به دادن دادخواست تک تک افراد و (باطل کردن 5-6 هزار تومان تمبر) برای هر یک از افراد نباشد و نیز مراجعات مکرر به دیوان و تلف شدن وقت و نیروی بی جهت چه برای افراد و چه دستگاه قضا و بالاخره منجر به صدور رأی وحدت رویه بشود یا نشود (مانند 12 % حقوق سال 81  که هنوز به عده ای پرداخت نشده )

    در هر صورت عدالت و انصاف و عقل ومنطق حکم می کند اگر حقی برای گروهی (مثلا بازنشستگان ) در نظر گرفته می شود نسبت به مشمولین آن تبعیض قائل نشده نسبت به پرداخت آن اقدام شود.

    طریقی که امروز مجری است موجب می شود که عده ای به حقوق حقه خود حتی آگاه نشوند چه رسد به این که موفق به دریافت آن شوند و لذا مطالبات زیادی از بازنشستگان از سالها پیش تاکنون پرداخت نگردیده است . واین بودجه ای که برای ما در نظر گرفته شده از خزانه خارج شده ومعلوم نیست در دست چه کسانی قرار می گیرد که در واقع دست اندازی به اموال مستمندان است که از اکل میته حرام تر است.

                                                   با احترام عباس معارفی

رو نوشت جهت اطلاع و اقدام به اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی ایفاد می گردد.

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و سوم شهریور 1387ساعت 16:33  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

یادآوری

اعتراض

با این که از تصویب نهایی و ابلاغیه دولت در اجرای قانون 360 در صد شدن حق عاءله مندی وصد درصد شدن حق اولاد باز نشستگان بالای 60 سال مدتهای مدیدی است می گذرد ولی از اجرای آن خبری نیست . به نظر می رسد که مسوولان مربوط هیچ اهمیتی برای تأمین معاش بازنشستگان قائل نیستند واین خلاف شعار عدالت محوری و مهرورزی دولت کریمه است

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم شهریور 1387ساعت 21:29  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

برداشت از روزنامه ی همشهری20/6/87

یارانه ها و حقوق ها

در مقایسه وضع یارانه در ایران با دیگر کشورهای جهان زمانی به نتایج واقعی می رسیم که حقوق بگیران در ایران بر اساس قیمت های جهانی حقوقشان را دریافت کنند نه اینکه یارانه ها را بر مبنای معیار جهانی با دلار و یورو بسنجیم اما حقوق بگیران حقوقشان را بر مبنای ریال دریافت کنند. یارانه برای این برقرار شده که چنین شکافی را پر کند . حال اگر قرار است یارانه ها حذف شوند همزمان با چنین اقدامی باید حقوق ها نیز بر اساس  قیمت های جهانی محاسبه و پرداخت شود .

                                                                       سلیمانی- تهران     

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم شهریور 1387ساعت 20:33  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

برداشت از صدای معلم

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در مردادماه سال جاری نسبت به ماه قبل ۱.۸درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۷.۶ درصد افزایش یافت. بر پایه آمار انتشار یافته از سوی بانک مرکزی ایران، همچنین گفته شد که نرخ تورم در یک ساله منتهی به مردادماه امسال به ۲۲.۳ درصد رسید. به گزارش خبرگزاری های ایران، این آمار از خلاصه نتایج به دست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق                   شهری ایران بر اساس سال پایه ۱۳۸۳ (۳۵۹ قلم کالا و خدمات) به دست آمده است.

و حقوق باز نشستگان ۱۰٪ اضافه شده است!؟!!

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم شهریور 1387ساعت 22:50  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

تهران- خبرگزاري کار ايران
وزيررفاه و تامين اجتماعي در پي برخي ناهماهنگي‌‏هاي ايجادشده در زمينه پرداخت معوقه بازنشستگان، در نامه‌‏اي خطاب به مديرعامل سازمان تامين اجتماعي و بانك رفاه پرداخت تمام مطالبات معوقه بازنشستگان را ظرف 24 ساعت آينده خواستار شد.

به گزارش «ايلنا»، متن نامه عبدالرضا مصري به شرح زير است: «از طريق رسانه‌هاي گروهي اطلاع يافته‌‏ام در چند روز گذشته جمع كثيري از بازنشستگان و مستمري‌‏بگيران عزيز سازمان تامين اجتماعي با مراجعه به شعب بانك رفاه پيگير دريافت معوقه‌‏هاي خود در خصوص مابه‌‏التفاوت 5/17 درصدي و 120 هزار تومان بن بازنشستگي بوده‌اند كه متاسفانه ناهماهنگي بين برخي شعب سازمان تامين اجتماعي و بانك رفاه باعث گله‌مندي و ازدحام بازنشستگان و عدم دريافت حق و حقوق آنان در برخي از شعب اين بانك شده است.
از آنجا كه خدمت‌‏رساني به بازنشستگان و مستمري‌‏بگيران عزيز از جمله سياست‌‏هاي دولت خدمت‌‏گزار جناب آقاي دكتر احمدي‌‏نژاد و مصداق بارز خدمت به بندگان خدا، تكريم ارباب رجوع و بسط و گسترش عدالت اجتماعي است.
لذا شايسته است ترتيبي اتخاذ فرماييد تا ضمن جلوگيري از بروز موارد مشابه؛
1. ظرف مدت 24 ساعت تمامي شعب سازمان تامين اجتماعي در صورت عدم پرداخت مطالبات باقيمانده بازنشستگان نسبت به تامين منابع مالي و واريز يك جاي آن به بانك رفاه اقدام نمايند.
2. بانك رفاه ترتيبي اتخاذ كند عمليات بانكي مورد نياز در جهت پرداخت كليه مطالبات پنج ماهه و بن نقدي عزيزان بازنشسته انجام پذيرد.
3. به همين منظور شايسته است كليه شعب بانك رفاه در سراسر كشور از فردا، سه شنبه 19 شهريور ماه 1387 تا پايان پرداخت هاي مذكور (از صبح تا هنگام افطار) به منظور ارائه اين خدمت در محل كار خود حاضر و جوابگوي تمامي بازنشستگان عزيز باشند.»
پايان پيام
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور 1387ساعت 22:23  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

۴۰ نماينده امضاى استيضاح
على احمدى راپس گرفتند
• ۴۰تن از نمايندگان مجلس به دليل
فرا رسيدن سال جديد تحصيلى با
ارائه فرصت يك ماهه به وزير
آموزش و پرورش، امضاى خود را
از نامه استيضاح پس گرفتند
•عضو فراكسيون اكثريت: مشكلات
آموزش و پرورش با استيضاح
وزير حل نمى شود
گروه سياسى ـ طرح استيضاح وزير آموزش و پرورش در حالى همچنان در دستور كار هفته جارى مجلس قرار دارد كه تعداد زيادى از امضاكنندگان طرح، پس از اعلام وصول آن تاكنون اقدام به بازپس گيرى امضاهاى خود كرده اند.
اعلام وصول طرح استيضاح روز چهارشنبه گذشته در مجلس با شگفتى برخى از نمايندگان كه از توضيحات وزير آموزش و پرورش در نشست هاى غيرعلنى خود قانع شده بودند، همراه شد و از همان روز زمزمه هاى كاهش تعداد امضاها و انصراف بسيارى، از استيضاح وجود داشت. ديروز موسى الرضا ثروتى، نماينده مردم بجنورد اعلام كرد كه تاكنون ۴۰ نفر از نمايندگان امضاهاى خود را پس گرفته اند، همچنين احد خيرى، نماينده بستان آباد كه طرح استيضاح على احمدى را امضا كرده بود و يكى از نمايندگانى است كه امضاى خود را پس گرفته است در گفت وگو با فارس با تأييد اين خبر گفت: چون در آستانه بازگشايى مدارس قرار داريم، تصميم گرفتيم تا به وزير آموزش و پرورش فرصت يك ماهه بدهيم و به همين دليل موقتاً امضاى خود را پس گرفتم.
همچنين موسى قربانى، عضو هيأت رئيسه مجلس با تأييد اين خبر گفت: تعدادى از نمايندگان در همان روز اول اعلام وصول استيضاح، امضاهاى خود را پس گرفتند.
387534.jpg
بقول ترکها مسلمانین سورادکی عقلی .
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم شهریور 1387ساعت 23:55  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيد محمدرضا ميرتاج‌الديني درخصوص منتفي شدن استيضاح وزير آموزش و پرورش گفت: بر اساس گزارش رسيده، طي جلسه‌اي كه امضاء كنندگان اين استيضاح با هم داشتند امضاي خود را پس گرفتند، لذا اين استيضاح از حد نصاب افتاد.

اين عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي درگفت‌وگو با ايسنا، تصريح كرد: به دنبال پس گرفتن امضا از سوي استيضاح‌كنندگان وزير آموزش و پرورش و خارج شدن از حد نصاب امضاها، بحث استيضاح علی ا احمدی  منتفي شد                                                                           

بابا تابلو بازی در نیارین ، خیلی ضایع است .

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم شهریور 1387ساعت 22:31  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

مجلسي براي فرهنگيان
من يک فرهنگي هستم. صدا و سيما پوشش خوبي را از مجلس دانش آموزي که رئيس جمهور محترم در آن شرکت کرده بود در شبکه هاي مختلف سيما داشته است و آن طور که معلوم است اين جلسات همراه با شوخي بوده و خيلي هم به رئيس جمهور و دانش آموزان خوش گذشته است. اي کاش چند دقيقه مجلس هم براي فرهنگي ها تشکيل مي دادند تا کسي به درددل اين فرهنگياني که هزار مشکل دارند، برسد.

يک هموطن

 

وقتی کره از مادرش بزرگتر می شود !

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم شهریور 1387ساعت 11:31  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

تثبيت قيمت ها به جاي طرح تحول اقتصادي؛
 به منظور طرح اقتصادي و پرداخت يارانه دولت لازم است کليه يارانه ها اعم از بنزين و کالا بر مبناي تخصيص کوپن و کارت ملي بين کليه اقشار کشور بدون استثنا به صورت نقدي توزيع شود و چنانچه فرقي بين غني و فقير بگذاريم بد است ولي با تثبيت قيمت کلي اجناس و کالاها و افزايش ماليات بر درآمدها مجدداً همان يارانه نقدي از ثروتمندان به صندوق ملي بازمي گردد. به نظر بنده اگر قصد واقعي تحول اقتصادي است نيازي به اين همه وعده و وعيد و تشکيل ميزگرد و نظر کارشناسان نيست.
تيموري از کرمانشاه

کرمانشاهی عزیز!تو هم مثل من ساده ای ها ! این که تو میگی ، عدالته که !

 

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم شهریور 1387ساعت 14:9  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

سهم عدالت من در پست پيشتاز گم شد؛

 در تاريخ 31/1/87 يک پاکت محتوي 25 ميليون ريال سهام عدالت توسط دخترم با پست پيشتاز از دفتر پستي ملاصدرا کرج به شماره 003387456 به مقصد ايلام براي اينجانب که دبير بازنشسته آموزش و پرورش هستم ارسال شد که تاکنون دريافت نشده است. پس از مراجعات مکرر به اداره پست مرکز چهارراه طالقاني کرج و اقدام از طريق مطالبه نامه، گفتند اين پاکت از طريق کيسه شماره يک و ثبت شماره 20 به شهر ايلام ارسال شده و اين در حالي است که اداره پست ايلام از وجود آن اظهار بي اطلاعي مي کند و تاکنون هيچ نتيجه يي از پيگيري در اداره پست ايلام و کرج حاصل نشده است. آيا پست پيشتاز در مقابل امانات مردم مسوول نيست؟ براي گرفتن حق خود به کجا بايد مراجعه کنم؟

حسن عبداللهي

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم شهریور 1387ساعت 13:57  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

همه ملت حامي دولت؛
مي خواستم بگويم فقط آقاي ذوالنور نيست بلکه همه ملت از آقاي احمدي نژاد در انتخابات بعدي حمايت مي کنند چون ايشان کارهايي را شروع کرده که بايد به اتمام برسانند و يک دوره براي اين کارها کافي نيست. در ضمن ايشان رئيس جمهور دوست داشتني و محبوب ملت ايران هستند و شما حق انتقاد از ايشان را نداريد.

يک هموطن

پدر جان ،انتقاد وراهنمایی حکومت از اهم واجبات یک مسلمان است !

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم شهریور 1387ساعت 13:51  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

همه ملت حامي دولت؛
مي خواستم بگويم فقط آقاي ذوالنور نيست بلکه همه ملت از آقاي احمدي نژاد در انتخابات بعدي حمايت مي کنند چون ايشان کارهايي را شروع کرده که بايد به اتمام برسانند و يک دوره براي اين کارها کافي نيست. در ضمن ايشان رئيس جمهور دوست داشتني و محبوب ملت ايران هستند و شما حق انتقاد از ايشان را نداريد.

يک هموطن

پدر جان ،انتقاد وراهنمایی حکومت از اهم واجبات یک مسلمان است !

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم شهریور 1387ساعت 13:50  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

تخلف از قانون مصوب؛
دولت نهم به رغم تصويب مجلس مبني بر الزام دولت به اجراي قانون خدمات مديريت کشوري عملاً از اجراي آن استنکاف مي ورزد. راي ديوان عدالت مبني بر غيرقانوني بودن افزايش حقوق کارمندان و بازنشستگان به صورت پلکاني را ناديده مي گيرد و از افزايش حقوق کارمندان و بازنشستگان مطابق قانون مصوب به ميزان تورم جاري در کشور خودداري کرده و تنها در سال جاري با اين همه گراني و تورم کمرشکن حقوق ما بازنشستگان کشوري را تنها ده درصد افزايش داده است. يعني حدود 24 هزار تومان، براي احقاق حق خود و جلوگيري از اين همه بي عدالتي و اجحاف بايد به کدام مرجع و مسوولي پناه ببريم تا شايد رسيدگي شود.

يک بازنشسته از تهران
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم شهریور 1387ساعت 13:42  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

دو گونه سخن گفتن آقاي جنتي؛
در مورد صحبت آقاي جنتي که گفته اند در مقابل گراني بايد صبوري کرد، مي خواستم بگويم هفت سال پيش بود که ايشان در آستانه ماه رمضان در خطبه هاي نماز جمعه دم از گراني ها زده بودند و مي گفتند چرا گراني است و مدعي بودند الان وضعيت خيلي بدتر است، حالا مي فرمايند صبوري کنيد مي خواستم بپرسم اين دوگانگي براي چيست؟ از يک روحاني انتظار نمي رود اين گونه صحبت کند.

يک هموطن
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم شهریور 1387ساعت 13:39  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

 

با پنهان کردن درد، دردی به درد اضافه خواهد شد!!

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم شهریور 1387ساعت 17:6  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

وعده پنجم شهريور، دهم هم نشد
من يک بازنشسته هستم، بعد از مدت ها و کلي وعده و وعيد قرار بود 5 شهريور اضافات حقوق بازنشسته ها را به حسابشان واريز کنند ولي حالا که 10 شهريور است نه تنها اضافات را نداده اند بلکه اصل حقوق شهريور را هم هنوز واريز نکرده اند و حساب ها همه صفر است. با اين تورم وحشتناک ما از پارسال تا به حال هنوز داريم با حقوق فروردين 86 زندگي مي کنيم که آن هم در زمان خودش ناکافي بود.

شهروندي از تهران
+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم شهریور 1387ساعت 16:52  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

10 درصد اضافه حقوق و
من يک بازنشسته وزارت آموزش و پرورش هستم. اولاً از اينکه آقاي ابراهيم رها برگشتند تشکر مي کنم و دوم اينکه از ايشان خواهش مي کنم به ما بگويند در مورد 10 درصدي که به حقوق ما بازنشسته ها اضافه شده با مرغي که قبلاً کيلويي 1700 تومان مي خريديم و حالا شده 3600تومان يعني 100 درصد بالا رفته چه کار بايد بکنيم؟

سنجري از تهران
+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم شهریور 1387ساعت 16:49  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

بازنشستگان در آموزش فني و حرفه يي کرمان
به رغم تاکيد دولت محترم دال بر اجراي مو به موي قانون چرا در آموزشکده هاي فني و حرفه يي که زير پوشش وزارت آموزش و پرورش هستند، خصوصاً در استان کرمان، روساي آموزشکده هاي با سابقه بيش از 30 سال که بعضاً حتي يکي دو سال هم اضافه نگه داشته شده اند، بازنشسته نمي شوند؟ اين يک بام و دو هوا چگونه قابل توجيه است؟ تمام اين آقاياني که در استان کرمان در آموزشکده ها با بيش از 30 سال سابقه در راس کار هستند، تقاضا شده که يک سال يا بيشتر نگه داشته شوند، در حالي که وزير آموزش و پرورش تاکيد بر تعديل نيرو در تمام سطوح وزارتخانه دارد.

شهروندي از کرمان
+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم شهریور 1387ساعت 16:46  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

آقاي جنتي گريه مرد را ديده است
پيرو صحبت آقاي جنتي که گفته بود مردم در مقابل گراني صبوري کنند مي خواستم بگويم آقاي جنتي، آيا شما تا به حال گريه يک مرد را ديده ايد؟ آيا ديده ايد وقتي يک مرد با دست خالي برگردد خانه چه حالي پيدا مي کند؟ آيا شده تا به حال در يخچال را باز کنيد و هيچ چيز در آن نباشد؟ آيا شما ديده ايد که در يک خانه چهار جوان و پدرشان بيکار باشند؟ چه ديده ايد؟ شما بايد همه اينها را جواب دهيد.

شاهين از تهران
+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم شهریور 1387ساعت 16:39  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

بچه هاي مدرسه با کت و شلوار
يکي از مدارس راهنمايي ساري طرحي را به اداره آموزش و پرورش داد که مورد قبول اداره قرار گرفته و مجوز آن را به مدرسه داده است مبني بر اينکه پوشش مدرسه کت و شلوار باشد و والدين مجبورند به مدرسه مراجعه کنند و در ازاي 50 هزار تومان پول براي بچه ها لباس بدوزند. با توجه به اينکه در دو ماه ابتداي سال و انتهاي سال تحصيلي هوا گرم است و در زمستان که هوا سرد است کت پوشش مناسبي به حساب نمي آيد، اين طرح تبعات زيادي دارد. با توجه به اينکه بچه ها زمين مي خورند، زانو مي اندازند و با اين همه خرج اضافه چرا بدون کارشناسي اين اجازه را به مدير مدرسه مي دهند و مدير هم مي گويد اگر ناراحتيد بچه هايتان را به مدرسه ديگري ببريد. لطفاً رسيدگي کنيد.

شهروندي از ساري
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم شهریور 1387ساعت 12:5  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

زهرماری خوردیم به نام انگور عسگری

دست گل شهرداری تهران

    من یک دبیر بازنشسته هستم که 44 سال پیش لیسانس گرفتم و281 هزار تومان حقوق می گیرم با 4 سرعائله. مجبورم از میدان تره بار نزدیک خانه مان میوه بخرم.

   امروزچهارشنبه 6/6/87 به میدان تره باررفتم و چند کیلو انگور خریدم که علی الظاهر عسگری بود ولی وقتی به خانه آوردم ونشستم و با شوق و اشتیاق شروع به خوردن کردم دیدم چشمت روز بد نبیند عجب انگوری نه غوره است که آبش را بگیریم و نه انگور است که بتوانیم بخوریم خیلی سعی کردم که تحملش واقعا مشکل بود وبلکه غیر ممکن.

     ولی، عصرهمان روز به همان غرفه مراجعه کردم. با متصدی ترازویش سلام وعلیکی دارم. دیدم از اجاره دار سابق خبری نیست و شخص دیگری بر امور نظارت می کند گفتم این آقا کیست؟ معرفی اش کردند . گفتم: از بهروزخان( اجاره دارسابق )  چه خبر؟ گفتند: ایشان برنده مزایده نشده است . گفتم: چطور؟.گفتند این آقا آمده است400/2 میلیون تومان پیشنهاد داده است آخر یک غرفه 30-40 متری با 5 نفر کارگر وکارمند خودش چقدر باید سود داشته باشد که 7-8 خانوار را تأمین کند وضمنا چیزی هم برای  اجاره دار داشته باشد . بالاخره به این نتیجه رسیدم که آن که دشمن ما است و باعث ناراحتی ما می شود جناب شهرداری است .اگر او حراج ومزایده نگذارد و این آقا هم همینطور دیمی نیاید یک غرفه را 400/2 میلیون تومان اجاره نکند مجبور نمی شود هر آشغالی را بیاورد و با نرخ مصوب به خورد این مردم گناه ناکرده ونجیب بدهد و گفتم مگر این نبود که این میدان تره بار را بسازند برای مستضعفین (خدا بیامرزد مستضعفین را) و ناداران و حقوق بگیران و دهک های پائین جامعه. طوری کردند که آنچه باید بریزند دور، می دهند به خورد این خلق ا… وبه پول نزدیکش می کنند ومحل درآمد خوبی هم می شود برای (بلدیه محترمه) اما با بازیافت هم ارتباطی دارد زیرا دور ریختنی ها را پول می کنند مگر قرار نبود که تولید کنندگان این غرفه ها را بچرخانند و اجناس به ارزان ترین قیمت به دست مصرف کنندگان برسد شنونده باید عاقل باشد. این ها صحبت های قبل انتخابات است وبعد از انتخابات وبدست آوردن قدرت حسابش با کرام الکاتبین است. خیلی چیزها را ابزاری استفاده می کنند، ملت بیچاره هم یکی از آن ابزارهاست.  

                                            عباس معارفی

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم شهریور 1387ساعت 22:43  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

فرق بازنشستگان
دولت حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي را 5/17 درصد ولي بازنشستگان کشوري را 10 درصد بالا برد. حتماً آنها فرزندان تني جامعه اند ولي بازنشستگان کشوري فرزندان ناتني. مرحوم عبدالرحمان فرامرزي در يکي از سرمقاله هاي سال هاي 42 ، 43 تهران گفته است تبعيض چون خوره کارمندان دولت را مي خورد و من مي گويم هم کارمندان دولت و هم بازنشستگان را. ظاهراً هنوز که هنوز است در بر همان پاشنه مي چرخد. اميدوارم در اين زمان شاهد اين بي عدالتي و تبعيض نباشيم، با اينکه اعتقاد دارم آنچه البته به جايي نرسد فرياد است.

يک بازنشسته از بابل
+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم شهریور 1387ساعت 23:18  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

همه پرسي راجع به آقاي الهام
تقاضا دارم يک همه پرسي در اين مملکت بشود تا ببينيم مردم از صحبت آقاي الهام راضي هستند که همه اش مي آيد مي گويد مردم از اوضاع اقتصادي راضي اند. چرا ايشان به جاي مردم صحبت مي کند؟

شهروندي از خوزستان
+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم شهریور 1387ساعت 23:13  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

من، خانواده، همسايه ها و
من در روزنامه ديروزتان آخرين مصاحبه آقاي الهام را ديدم که فرموده بودند مردم از وضعيت اقتصادي شان راضي اند. فقط مي خواستم از طرف من جامعه شناس و کارشناس اين مملکت به آقاي الهام بفرماييد شايد وضعيت ايشان با پست هاي مختلفي که در اين دولت به ايشان واگذار شده خوب باشد اما عموم مردم از جمله من، پدرم، خواهرم، اقوامم، همسايه هايم و هم محله هايم هيچ گونه از وضعيت اقتصادي خود راضي نيستند. لطفاً به آقاي الهام بفرماييد اول راجع به حرف هايشان تحقيق کنند و بعد آنها را به زبان بياورند.

شهروندي از تهران
+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم شهریور 1387ساعت 23:11  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

معلمي که ازدواج نکرده
من يک معلم هستم که بعد از 30 سال عمر گرفتن از خدا هنوز نتوانسته ام ازدواج کنم، مي خواستم از طريق روزنامه شما بخواهم که اگر کسي مي تواند وامي در اختيار من قرار دهد، ممنون مي شوم. من از همين جا از همه همکاران خودم به خاطر کاري که دارم انجام مي دهم معذرت خواهي مي کنم.

ارجمندي از تهران
+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1387ساعت 14:57  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

براي گراني خانمان سوز
مي خواستم بپرسم آيا آقايان از اين گراني افسارگسيخته در تمامي بخش ها بااطلاع هستند؟ يا مي گويند قدرت خريد مردم بيشتر هم شده است؟ در خانواده ما که فرهنگي هستيم خيلي از اقلام از سبد خانوار حذف شده است و مابقي را هم مجبوريم به صورت نامرغوب و بدون کيفيت تهيه کنيم يعني اينکه حقوق يک فرهنگي به صورت بخور و نمير است. تا کي اين وضع ادامه خواهد داشت. چرا براي اين گراني خانمان سوز کاري صورت داده نمي شود؟

شيخ الاسلامي از تهران
+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1387ساعت 14:47  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

سخني با آقاي الهام
پيرو صحبت آقاي الهام که گفته بودند مردم از اوضاع اقتصادي راضي هستند مي خواستم بگويم البته من خودم عضو کوچکي از جامعه و يک کاسب هستم و بعد از 13 سال سابقه کاسبي در بازار مي خواهم بروم با موتور کار کنم يا با تاکسي مسافرکشي کنم يا اينکه اگر بتوانم بروم خارج و هر کاري از دستم بربيايد انجام دهم. لطفاً آقاي الهام نظري به روزنامه ها بيندازند و اين فساد و قتل هاي خانوادگي را ببينند و ببينند ريشه اينها چيست؟ آيا جز بي پولي و اقتصاد مريض چيز ديگري است؟

فرخي از تهران
+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1387ساعت 14:41  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

این هم نظری است

نویسنده: اخرین جنگ ایرانیان
جمعه 1 شهریور1387 ساعت: 7:12
کورش کبیر: ستیز من تنها با تاریکی است و برای نبرد با تاریکی شمشیر بر نمی کشم ، چراغ می افروزم .
+ نوشته شده در  شنبه دوم شهریور 1387ساعت 17:37  توسط عباس معـارفی زنجـانی  | 

پاسخ خجالت

نویسنده: ف
پنجشنبه 31 مرداد1387 ساعت: 22:24
من هم یک باز نشسته هستم.همسرم همیشه می گوید بیا این فیش میلیون ریالیتو بگیر.مثلا همین هیئت علمی دانشگاهها چه شاغل چه بازنشسته اصلا حقوقشان با ما قابل مقایسه نیست.من که از حقوقم خجالت می کشم
+ نوشته شده در  جمعه یکم شهریور 1387ساعت 16:22  توسط عباس معـارفی زنجـانی  |